Giochi Nazionali Sport Invernali Sestriere 2011
21/03/2011 - 28/03/2011
    Generated by GMS 5.6
Registered to: special olympics italy
 
 
  you are here > Giochi Nazionali Sport Invernali Sestriere 2011 > Slalom Gigante (Intermedio) >


    Slalom Gigante (Intermedio)    
 
Final Round
 

  Division F01  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Stefanoni, Lucia Handy Sport Livigno F 115 F01 00:43.16 00:41.84 01:25.00 1st
Aime, Ilaria Amico Sport Libertas F 6 F01 00:43.04 00:43.90 01:26.94 2nd
Albasi, Mara Il Girasole F 132 F01 00:42.41 00:46.11 01:28.52 3rd
Carlini, Giulia Spezzina disabili F 200 F01 00:45.18 00:46.55 01:31.73 4th
Riboldi, Alessandra US Brianza Silvia Tremolada F 242 F01 00:45.59 00:46.57 01:32.16 5th
 


  Division F02  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Antonioli, Elisa Andesh Mantova F 24 F02 00:44.90 00:45.33 01:30.23 1st
Pozzoni, Alice US Brianza Silvia Tremolada F 241 F02 00:46.56 00:45.64 01:32.20 2nd
Galluppi, Laura GS Agre F 96 F02 00:46.33 00:48.87 01:35.20 3rd
Capra, Alessandra US Brianza Silvia Tremolada F 235 F02 00:45.72 00:49.64 01:35.36 4th
 


  Division F03  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Gallo, Giulia US Brianza Silvia Tremolada F 236 F03 00:47.16 00:49.37 01:36.53 1st
Mueller, Claudia Sport Club Merano F 220 F03 00:47.98 00:49.27 01:37.25 2nd
Anghileri, Chiara Oltretutto 97 F 156 F03 00:51.42 00:55.02 01:46.44 3rd
 


  Division F04  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Johannes, Marika Sport Club Merano F 216 F04 00:42.39 00:45.67 01:28.06 1st
Giraldo, Silvia Aspea Padova F 62 F04 00:59.33 00:55.08 01:54.41 2nd
Pertile, Giulia Aspea Padova F 66 F04 01:00.81 00:58.61 01:59.42 3rd
Grillo, Maria Teresa Sport Club Merano F 215 F04 00:00.00 01:02.11 00:00.00 Part
 


  Division F05B  21/03/2011 status: Not started  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Foco, Daria Freewhite F 252 F05B 00:00.00 00:00.00 00:00.00 Part
 


  Division M01  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Ferrero, Flavio Ass Down Torino M 67 M01 00:33.56 00:33.53 01:07.09 1st
Vergani, Valerio US Brianza Silvia Tremolada M 245 M01 00:37.10 00:38.77 01:15.87 2nd
Mayr, Manuel Sport Club Merano M 219 M01 00:39.26 00:39.67 01:18.93 3rd
 


  Division M02  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Zannini, Massimiliano Coop Stadion M 72 M02 00:37.92 00:38.82 01:16.74 1st
Mariani, Matteo US Brianza Silvia Tremolada M 238 M02 00:38.51 00:39.24 01:17.75 2nd
Mollea, Simone Handy Sport Livigno M 110 M02 00:40.84 00:40.22 01:21.06 3rd
 


  Division M03  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Sciuto, Alberto Gruppo Sportivo Anffas Liguria M 91 M03 00:39.90 00:41.45 01:21.35 1st
Piccinno, Roberto US Brianza Silvia Tremolada M 240 M03 00:41.65 00:42.73 01:24.38 2nd
Mayr, Benjamin Sport Club Merano M 218 M03 00:44.44 00:44.29 01:28.73 3rd
 


  Division M04  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Pettavino, Luca Amico Sport Libertas M 22 M04 00:41.07 00:39.70 01:20.77 1st
Schedereit, Laurin Sport Club Merano M 221 M04 00:41.41 00:40.36 01:21.77 2nd
Dho, Francesco Gruppo Sportivo Anffas Liguria M 82 M04 00:40.98 00:41.11 01:22.09 3rd
Axianas, Gian Maria Spezzina disabili M 197 M04 00:50.65 00:50.57 01:41.22 DQ-GATE
 


  Division M05  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Baciga, Michele Aspea Padova M 58 M05 00:42.09 00:40.26 01:22.35 1st
Gentile, Enrico Amico Sport Libertas M 17 M05 00:42.39 00:40.87 01:23.26 2nd
Nicoli, Marco Spezzina disabili M 208 M05 00:41.86 00:42.78 01:24.64 3rd
Vaghi, Alessandro US Brianza Silvia Tremolada M 244 M05 00:44.87 00:48.39 01:33.26 4th
 


  Division M06  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Faiella, Francesco Freewhite M 251 M06 00:43.95 00:46.87 01:30.82 1st
Plaickner, Frank Lebenshilfe M 138 M06 00:47.91 00:46.96 01:34.87 2nd
Tositti, Matteo Lebenshilfe M 139 M06 00:52.61 00:55.22 01:47.83 3rd
Costa, Patric Amico Sport Libertas M 14 M06 00:48.03 00:44.23 01:32.26 DQ-GATE
 


  Division M07  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Mioni, Daniele Aspea Padova M 64 M07 00:47.28 00:46.37 01:33.65 1st
Bodon, Matteo Aspea Padova M 59 M07 00:46.35 00:48.71 01:35.06 2nd
Cavallini, Alberto Associazione down savona M 70 M07 00:50.38 00:47.88 01:38.26 3rd
Lancia, Leonardo Spezzina disabili M 204 M07 00:49.76 00:49.03 01:38.79 4th
 


  Division M08  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Bima, Diego Amico Sport Libertas M 12 M08 00:48.82 00:48.23 01:37.05 1st
Tarantola, Federico Altro Sport Mortara M 5 M08 00:50.01 00:49.97 01:39.98 2nd
Carollo, Michael Rari Nantes Marostica M 186 M08 00:52.02 00:49.29 01:41.31 3rd
Marchetti, Ruggero Enrico SO San Marino M 192 M08 00:49.91 00:52.12 01:42.03 4th
 


  Division M09  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Strambini, Enzo Handy Sport Livigno M 116 M09 00:50.29 00:50.89 01:41.18 1st
Foglio, Andrea Asad Biella M 42 M09 01:00.31 01:00.08 02:00.39 2nd
Cittadini, Edoardo Aspea Padova M 61 M09 01:02.30 01:00.38 02:02.68 3rd
Boscolo, Raffaele Aspea Padova M 60 M09 00:51.16 00:51.60 01:42.76 DQ-GATE
 


  Division M10  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Ghidini, Luca US Brianza Silvia Tremolada M 237 M10 00:50.88 00:51.09 01:41.97 1st
Pellegrini, Rafael Aspea Padova M 65 M10 01:01.66 00:59.79 02:01.45 2nd
Ricci, Roberto Sorrisi Che Nuotano Eta Beta M 194 M10 00:59.40 01:06.40 02:05.80 3rd
 


  Division M11  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Carpenedo, Alessio Pol Terraglio M 177 M11 00:57.42 00:54.46 01:51.88 1st
Meconi, Sergio Spezzina disabili M 206 M11 01:06.55 01:09.78 02:16.33 2nd
Perrone, Gianluca Freewhite M 255 M11 00:00.00 01:01.05 00:00.00 Part
 


  Division M12B  21/03/2011 status: Finished - official  
 
Name Delegation Gender Bib Fin div Fin Run #1 Fin Run #2 Final score Place
Megna, Lorenzo Freewhite M 254 M12B 00:00.00 00:00.00 00:00.00 ZERO
 


Generated on 08/04/2011